Bramy

 • Otwór garażowy jest wymiarem w świetle muru, w którym nie zamontowano jeszcze bramy. Po jej montażu zostaje on pomniejszony o daną wartość, która zależy od rodzaju zamontowanej bramy.

 • Przed zamontowaniem bramy roletowej albo segmentowej, należy wykończyć garaż - otynkować i pomalować ściany oraz ułożyć posadzki. Kiedy zostanie ona zamontowana, niewskazane jest prowadzenie dodatkowych obróbek tynkarskich, ponieważ może to doprowadzić do zachlapania płaszcza lub prowadnic, czego efektem będzie nieprawidłowe działanie systemu. Należy wstrzymać się z montażem do chwili, aż posadzka i ściany będą suche.

  Planując montaż bramy uchylnej, nie trzeba tynkować ścian, bowiem po pracach montażowych konieczna jest ich obróbka tynkarska. Po zamontowaniu bramy wykonujemy również posadzki i betonujemy próg bramy wewnątrz. Prace przeprowadzamy przy zabezpieczeniu bramy folią.

   

 • Istnieje bardzo wiele różnic pomiędzy tymi bramami.

  Jedną z ważniejszych jest różnica w izolacji cieplnej; brama segmentowa bardzo dobrze izoluje, natomiast uchylna praktycznie wcale.

  Kolejna różnica to sposób w jaki bramy się otwierają: segmentowa otwiera się pionowo w otworze, nie zabierając miejsca przed ani za otworem. Uchylna otwiera się wahadłowo tzn. wychodzi poza otwór zarówno przed garażem jak i wewnątrz.

  Parkując samochodem przed garażem, do bramy segmentowej możemy dojechać bardzo blisko, przed bramą uchylną potrzeba zostawić ok. 1,5 metra miejsca na otwarcie.