0
You have 0 przedmioty in your cart

Program „Czyste Powietrze”

Rządowy program „Czyste Powietrze” ma na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, a tym samym poprawę jakości powietrza. Koncentruje się na wymianie źródeł ciepła i podnoszeniu efektywności energetycznej obiektów mieszkalnych jednorodzinnych.

W ramach programu „Czyste Powietrze” możliwe jest uzyskanie dotacji na termomodernizację domu. Dotyczy to działań, które przyczyniają się do obniżenia zużycia energii poprzez uszczelnianie i ocieplanie budynku. Obejmuje to m.in. instalację fotowoltaiki, montaż pomp ciepła, wymianę starych kotłów na paliwa stałe, ale również drzwi zewnętrznych, bram do garażu oraz stolarki okiennej.

Kto może skorzystać z programu „Czyste Powietrze”?

O dotację z programu „Czyste Powietrze” mogą ubiegać się właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z oddzielną księgą wieczystą. Wysokość dotacji uzależniona jest od uzyskiwanych dochodów.

Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek. Można zrobić to przez Internet lub w urzędzie – procedura jest bezpłatna. Oprócz wniosku konieczne jest dołączenie takich dokumentów, jak m.in. zaświadczenie o dochodach czy dokument potwierdzający prawo własności budynku mieszkalnego.

Dofinansowanie na wymianę stolarki okienno-drzwiowej

Uzyskanie dotacji z programu „Czyste Powietrze” na wymianę stolarki okienno-drzwiowej możliwe jest, tylko wtedy gdy nowe konstrukcje spełniają określone wymagania techniczne. Muszą bowiem zapewniać odpowiedni stopień izolacyjności termicznej. W przypadku stolarki drzwiowej współczynnik przenikania ciepła U nie może przekraczać wartości 1,3 W/m2K, a okiennej – 0,9 W/m2K.

Znajdą u nas Państwo wiele energooszczędnych produktów spełniających powyższe kryteria. Chętnie pomożemy przy wyborze konstrukcji, mając na względzie, by były zgodne z wymogami ujętymi w programie „Czyste Powietrze”.

Skorzystanie z programu „Czyste Powietrze” wiąże się z licznymi korzyściami – pozwala zaoszczędzić pieniądze na instalację nowej stolarki otworowej. Należy podkreślić, że montaż tego typu energooszczędnych rozwiązań poprawia też komfort termiczny mieszkańców – zarówno zimą, jak i latem. Zapobiega ucieczce ciepła i chroni przed przedostawaniem się zimna z zewnątrz, co przekłada się na obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie budynku.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące uzyskania dofinansowania na stolarkę budowlaną w ramach programu „Czyste Powietrze”, zapraszamy do kontaktu.