0
You have 0 przedmioty in your cart

Dlaczego warto zainwestować w stalowe drzwi?

drzwi stalowe

Stolarka budowlana musi być dobrze dopasowana do potrzeb i charakterystyki danego obiektu. Jednym z rozwiązań, które jest stosowane szczególnie często, są drzwi stalowe. W Krakowie oferuje je wraz z montażem firma Hanbud. Przekonaj się, co je wyróżnia.

Jaka jest konstrukcja drzwi stalowych?

Drzwi stalowe mają charakterystyczną budowę, która gwarantuje im niezbyt wielką masę skrzydła przy jednoczesnej wysokiej wytrzymałości na działanie czynników zewnętrznych oraz obciążenia mechaniczne. Skrzydła drzwi tego rodzaju powstają ze stalowych kształtowników, które tworzą rodzaj ramy. Jest ona łączona z obustronnym płaszczem wykonywanym z arkuszy blachy, która dodatkowo podnosi stabilność całości, zwiększając sztywność. Przestrzeń między powierzchniami bocznymi może być wypełniona dopasowanym do potrzeb materiałem termoizolacyjnym, który ograniczy straty ciepła, a także będzie stanowił wypełnienie akustyczne, zmniejszające ilość przenikających przez skrzydło dźwięków. W wielu zastosowaniach np. przy drzwiach przeciwpożarowych wypełnieniem drzwi jest materiał odporny na działanie wysokich temperatur np. wełna skalna. Plusem takiej konstrukcji jest też możliwość montowania dodatkowego wyposażenia – przeszkleń, kratek wentylacyjnych czy samozamykaczy oraz specjalnych okuć. Liczyć będzie się również możliwość pomalowania skrzydła na dowolny kolor albo wybranej okleiny.

Gdzie korzysta się z drzwi stalowych?

Drzwi stalowe to najczęściej drzwi techniczne, montowane w budynkach użytkowych. Mogą przegradzać korytarze, służyć do zamykania wszelkiego rodzaju schowków, ale także być używane jako drzwi wejściowe do poszczególnych pomieszczeń. Instaluje się je m.in. w kotłowniach, piwnicach czy magazynach, lecz też stosuje w biurowcach lub obiektach użyteczności publicznej.