0
You have 0 przedmioty in your cart

Gdzie znajdą zastosowanie drzwi całoszklane?

drzwi szklane

Niemal każdy budynek mieszkalny oraz użytkowy, który został podzielony na oddzielne sąsiadujące ze sobą pomieszczenia, wymaga zainstalowania odpowiednich drzwi wewnętrznych. W Krakowie firmą, która oferuje ich szeroką paletę jest Hanbud. Wśród jej propozycji znajdują się m.in. drzwi całoszklane. Przekonajmy się, co je charakteryzuje i sprawdźmy, gdzie będzie można z nich skorzystać.

Czym wyróżniają się drzwi całoszklane?

Drzwi całoszklane wyróżniają się swoją konstrukcją, ponieważ ich skrzydło jest zrobione z jednolitej tafli szklanej, do której są przymocowane okucia – zawiasy, a także pochwyty lub klamki, a nierzadko także zamek. Powstają z wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego, które w razie stłuczenia tworzy małe fragmenty pozbawione ostrych zakończeń. Tafle szkła są dodatkowo wzmacniane przez laminowanie, a więc umieszczenie przyklejonej do powierzchni szkła folii PVB, która w razie uszkodzenia utrzymuje powstałe kawałki, zapobiegając ich odpadnięciu, co zarazem eliminuje zagrożenie zranienia użytkowników i podnosi odporność na uderzenia i pęknięcia. Co ważne, drzwi szklane mogą być wykonane z wysoko przeziernego szkła typu float, a ponadto ozdobione w technologii trawienia lub piaskowania atrakcyjnym wzorem geometrycznym, lub wybranym ornamentem. Najczęściej spotykanym rodzajem drzwi całoszklanych są modele wyposażone w zawiasy, produkuje się jednak również całoszklane drzwi przesuwane i harmonijkowe.

W jakich miejscach można zamontować drzwi szklane?

Wewnętrzne drzwi całoszklane mogą być zamontowane między dowolnymi pomieszczeniami. Najczęściej używa się ich w przestrzeniach komercyjnych – sklepach, biurach i budynkach użyteczności publicznej, a także w hotelach czy restauracjach. Mogą być jednak także instalowane w domach i mieszkaniach.