0
You have 0 przedmioty in your cart

Jak działają bramy przesuwne?

metalowa przesuwna brama

Wjazd na posesję musi być zabezpieczony odpowiednio dobraną bramą, która ograniczając dostęp na jej teren, jednocześnie pozwala na łatwe wjeżdżanie i wyjeżdżanie użytkownikom. Komfort korzystania z bramy zależy w dużej mierze od jej konstrukcji i sposobu działania. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się montaż bramy przesuwnej. W Krakowie są one dostępne w firmie Hanbud. Przekonajmy się, jaka jest budowa bram tego typu i zobaczmy, gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Jaka jest konstrukcja ogrodzeniowych bram przesuwnych?

Bramy przesuwne składają się z jednego przęsła o szerokości nieco większej niż otwór, który obsługują. Przemieszcza się ono na rolkach, które przejeżdżają po specjalnym torowisku zamocowanym wzdłuż ogrodzenia. Ich częścią charakterystyczną jest dość długa przeciwwaga utrzymująca skrzydło w odpowiednim położeniu. Jest to o tyle ważne, że możliwość swobodnego otwierania i zamykania zależy przy takich konstrukcjach od doskonałego wyważenia oraz wypoziomowania elementów. Bardzo często wyposaża się je również w automatykę bramową, składającą się w tym przypadku z podłużnej listwy zębatej przytwierdzonej do skrzydła oraz modułu z silnikiem elektrycznym oraz kołem zębatym, którego ruch obrotowy pozwala na przesuwanie się zębatki a wraz z nim całego skrzydła. Na ogół systemy tego typu są sterowane pilotem radiowym.

Co daje korzystanie z ogrodzeniowych bram przesuwnych?

Zaletą bram przesuwnych jest to, że do ich otwarcia nie jest potrzebne wolne miejsce ani od strony zewnętrznej, ani na terenie posesji. Dzięki temu można je umieszczać tuż przy budynkach, a także ustawiać w linii ogrodzenia bez konieczności cofania, by stworzyć miejsce dla czekającego na otwarcie auta. Nie będzie również problemem parkowanie pojazdów nieopodal bramy.