0
You have 0 przedmioty in your cart

Jaki kolor paneli wybrać?

Jaki kolor paneli wybrać?

Urządzanie nowego wnętrza zawsze daje dużo satysfakcji, chociaż nie raz jest sporym wyzwaniem. Szeroki wachlarz produktów na rynku przyprawia o zawrót głowy i czasami ciężko jest zdecydować się, jaki styl ma dominować w naszym nowym mieszkaniu. Problemy z wyborem zaczynają się już na początku remontu, gdy musimy wybrać podłogę. Wiele produktów, np. panele Vox występuje w całej gamie kolorystycznej, od ciepłych, naturalnych odcieni, po zimne, bielone deski. Jak wybrać idealnie pasującą podłogę do swojego wnętrza i czym się kierować przy wyborze?

Zimne odcienie

Jasne podłogi i zimne odcienie są szczególnie zalecane do małych wnętrz – optycznie je powiększą. W kawalerkach zaleca się położenie paneli prostopadle do progu drzwi wejściowych, w ten sposób „wydłużą” jeszcze pomieszczenie. Surowe kolory sprawdzą się idealne w tak modnych obecnie wnętrzach skandynawskich. Bielone deski, czy jasna sosna lub jesion idealnie współgrają z szarymi ścianami i białymi meblami. Jasna podłoga jest idealnym wyborem jeśli planujemy minimalistyczny wystrój. Doda w nim świeżości i wrażenia przestrzeni. Pamiętajmy, ze na jasnej podłodze od razu widać wszelkie zabrudzenia, jest więc trudna do utrzymania w perfekcyjnej czystości w wypadku, gdy posiadamy psa.

Ciepłe kolory

Podłogi w naturalnych, ciepłych odcieniach są stworzone do przytulnych wnętrz. Jeśli więc oczami wyobraźni widzimy swoje mieszkanie w odcieniach brązów, beży, czy pomarańczy, ciepły dąb świetnie z nimi zagra. Niezwykle efektowne są ciemne podłogi. Wyglądają elegancko i nowocześnie. Jednak optycznie pomniejszają pomieszczenie, dlatego powinno się je kłaść raczej na dużych przestrzeniach, np. w sporym salonie połączonym z otwartą kuchnią. Panele przypominające naturalne, ciepłe drewno idealnie współgrają z kominkiem. Jeśli więc planujemy go mieć, zrezygnujmy z kolorów zimnych, które będą dawały nienaturalną poświatę.