0
You have 0 przedmioty in your cart

Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

drzwi

Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle cenne. Dom (zarówno ten jednorodzinny, jak i mieszkanie) powinien być miejscem, w którym można całkowicie pozbyć się przyniesionego z zewnątrz stresu i schronić się we własnej, przytulnej przestrzeni. Uzyskanie takiego komfortu ułatwiają antywłamaniowe drzwi, które jeszcze bardziej zwiększają pewność, że to ważne, osobiste miejsce jest odpowiednio zabezpieczone. Udzielana przez nie ochrona sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup.

Jak powinny być wykonane dobre drzwi antywłamaniowe?

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających antywłamaniowe drzwi wejściowe jest ich wytrzymałość. Aby ją uzyskać, muszą być one wyposażone w solidną, stalową ramę. Same drzwi powinny zostać wykonane z trwałego, ciężkiego materiału, najlepiej metalu, lub wzmocnione dodatkowo stalowymi płytami, dzięki czemu zyskają odpowiednią stabilność i staną się bardzo trudne do sforsowania. Nie powinny zawierać żadnych przeszkleń, chyba że będą one naprawdę dobrze zabezpieczone – takie słabo chronione prześwity są dla włamywaczy zachęcającą drogą na skróty.

Istotne jest również odpowiednie osadzenie drzwi. Futryna powinna być wykonana z metalu, najlepiej stali, i osadzona w ścianie przy pomocy wytrzymałych kotwic lub prętów. Warto wykorzystać bolce antywyważeniowe, które wchodzą w ościeżnicę, znacznie utrudniając wyważenie drzwi lub zdjęcie ich z zawiasów.

Jakie elementy powinny zawierać antywłamaniowe drzwi wejściowe?

Porządne drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w odpowiednie zamki, najlepiej więcej niż jeden. W takim przypadku powinny one należeć do co najmniej dwóch różnych typów, dzięki czemu ich sforsowanie stanie się czasochłonne i znacznie bardziej uciążliwe. Zamki powinny być jak najwyższej jakości. Dobrze również, aby były testowane. Istotne jest wykorzystanie wielu rygli, które zajmą wiele czasu i zniechęcą potencjalnego włamywacza, a także stalowej blachy, która chronić będzie przed ich przewierceniem.

Dostępu do drzwi strzec może dodatkowo wysokiej klasy kratownica. Jest to sygnał, że drzwi są właściwie chronione, a otwarcie jej bez właściwego klucza może zająć dużo czasu i zaowocować potężnym hałasem, który zdradzi zamiary włamywacza. Warto również, aby drzwi zostały wyposażone w sprężyste pręty lub blachy.