0
You have 0 przedmioty in your cart

Drewniane czy PCV? Jakie okna wybrać do swojego domu?

okno PCV

Jakiś czas temu okna drewniane zostały zastąpione plastikowymi ramami okiennymi. Jednak niedawno drewno zaczyna wracać do łask. Główny wpływ na to ma trwałość i estetyka takich wyrobów. Warto pamiętać, że okna wykonane z PCV również mają swoje zalety. Warto poznać korzyści i konsekwencje podejmowanego wyboru, ponieważ materiał na ramy okienne powinien służyć przez lata.

Drewniane ramy okienne

Drewniane ramy okienne najczęściej kojarzą się z wiejskimi domami, tymczasem coraz częściej można je zauważyć w miejskiej architekturze. Główny wpływ na taki wybór ma estetyka, a także ekologia. Obecna technologia sprawia, że są to wyroby trwałe i odporne na wiele czynników, takich jak zmienne temperatury, czy warunki atmosferyczne. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji materiału. Pod tym względem ramy drewniane wymagają więcej uwagi, niż plastikowe.

Ramy okienne z PCV

Plastikowe ramy okienne to przede wszystkim wygoda. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, a przy tym nie tracą na wyglądzie. Z tego powodu wiele osób wybiera okna PCV. Dokonując zakupu w fachowej firmie, takiej jak Hanbud w Krakowie, można być pewnym, że wyroby będą też charakteryzować się trwałością. Okna z plastiku są odporne na warunki atmosferyczne, ale mogą ulegać odkształceniom przez działanie temperatur. Do tego ich cena jest niższa, niż drewnianych.

Jakie okna wybrać?

Oba typy ram okiennych mają swoje wady i zalety. Dlatego materiał, powinien być wybierany indywidualnie. Jeżeli komuś zależy na chłodnym minimalizmie i wygodzie w pielęgnacji, warto postawić na okna PCV. Natomiast, jeśli zwraca się uwagę na estetyczny wygląd, o który należy dbać poprzez odpowiednią konserwację, wybiera się ramy okienne wykonane z drewna. Oprócz właściwości zwraca się uwagę na cenę wyrobu.