0
You have 0 przedmioty in your cart

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wejściowych?

drzwi wejściowe

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych jest bardzo ważny. Są one nie tylko wizytówką domu, ale też mają ogromny wpływ na poczucie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego, należy zwracać uwagę na wiele parametrów, żeby spełniały wszystkie wymagania. Jednymi z najważniejszych są: materiał, konstrukcja, rozmiar, a także dodatkowe zabezpieczenia. Warto poznać znaczenie, każdego z tych parametrów.

Jaki materiał wybrać?

Materiał jest jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwracać uwagę. Od niego zależy wygląd, ale też trwałość i izolacyjność drzwi wejściowych. Do ich budowy można zastosować: drewno, stal, aluminium, PCV, czy włókno szklane. Bardzo często można spotkać się z połączeniem kilku materiałów. Najczęściej wybiera się drzwi drewniane, ponieważ wykazują idealne właściwości izolacyjne. Wiele pozytywnych cech mają wyroby z włókna szklanego.

Jaka jest bezpieczna konstrukcja?

Drzwi zewnętrzne, powinny mieć odpowiednią konstrukcję, ponieważ często są pierwszą linią obrony. Zazwyczaj składają się one z elementów szklanych, które są najsłabszym punktem. Dlatego, warto postawić na szybę podwójną. Do tego projekt drzwi wejściowych wpływa na wygląd zewnętrzny domu. Ważny jest też dopasowany rozmiar. Otwór drzwiowy, należy dokładnie zmierzyć. Z tymi wymiarami, warto udać się do fachowego sklepu, jak Hanbud w Krakowie, gdzie zostanie dobrany odpowiedni model.

Jak dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo?

Skrzydła drzwiowe to nie jedyne elementy wejścia. Drzwi zewnętrzne składają się też z: framugi, zawiasów, zamków, klamki, czy przeszklenia. Żeby wszystkie elementy spełniały jak najwyższe parametry bezpieczeństwa, warto wybrać drzwi antywłamaniowe klasy RC3 lub RC4. Składają się one ze wzmocnionej ramy, zamków wielopunktowych i rygli, co tworzy z nich idealną barierę.