0
You have 0 przedmioty in your cart

Na co zwracać uwagę przy montażu bram?

brama garażowa

Każdy budynek lub posesja muszą zostać właściwie zabezpieczone. W przypadku obiektów takich jak przydomowe lub wolnostojące garaże ważna będzie zarówno ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – nawiewanymi liśćmi i piachem oraz owadami, ptakami czy gryzoniami – jak i wodą opadową, a także ucieczką ciepła. Jeżeli chodzi o teren znajdujący się poza budynkiem to liczyć się będzie ograniczenie ryzyka wtargnięcia osób niepowołanych oraz ewentualnej kradzieży. Sposobem na uniknięcie takich zdarzeń jest montaż odpowiednio dobranej bramy. W Krakowie najlepiej w tym celu skontaktować się ze specjalizującą się w tym obszarze firmą Hanbud. Przekonajmy się, co jest istotne przy montażu bram.

Montaż bram garażowych

Warunkiem prawidłowego montażu bramy garażowej jest właściwe przygotowanie otworu. Ważne, by ściany były otynkowane, a podłoga albo była całkowicie wykończona, albo żeby znany był rodzaj materiału, który zostanie na niej zastosowany. Równie istotny jest odpowiednio przeprowadzony pomiar, co da możliwość dopasowania rozmiarów bramy. Przy samym instalowaniu kluczowe znaczenie będzie miało dokładne wypoziomowanie oraz ustawienie wszystkich elementów w pionie, jak również zachowanie równych odległości, jeżeli chodzi o głębokość osadzenia. Szczegóły związane z poprawnym montażem w znacznym stopniu zależą od typu bramy – np. w przypadku bramy uchylnej liczyć się będzie m.in. dobre wyważenie skrzydła. Nie można zapomnieć o bezpiecznym podłączeniu automatyki i jej zamocowaniu zgodnie z zaleceniami producenta. Wśród głównych warunków prawidłowego montażu znajdzie się też dobre osadzenie uszczelek i uszczelnienie połączenia między ościeżnicą a ścianą.

Montaż bram ogrodzeniowych

W przypadku montażu bram ogrodzeniowych do najważniejszych kwestii należy zaliczyć właściwe wypoziomowanie bramy oraz zachowanie pionu. Będzie to szczególnie istotne przy bramach przesuwnych, gdyż warunkuje możliwość swobodnego przemieszczana skrzydła, co wpływa na żywotność automatyki oraz przesądza o komforcie w razie zamykania i otwierania ręcznego. Tak jak przy bramach garażowych ważne będzie również poprawne podłączenie i ustawienie mechanizmu otwierającego.